Dywersyfikacja Źródeł Dochodu

Każdy kto posiada odrobinę choć wiedzy finansowej powinien zadbać o to by źródła dochodów były zdywersyfikowane. Dzięki takiej właścnie strategii możliwe jest zachowanie wolności finasowej i zarazem bezpieczeństwa finansowego.

Nie warto opierać się tylko i wyłącznie na jednym tylko typie źródła dochodów, lecz warto źródła te zdywersyfikować poprzez inwestycje, poprzez biznes, porzez różnego typu działania takie jak pozabankowa pożyczka prywatna, które dają bezpieczeństwo. To bezpieczeństwo możemy uzyskać dzięki właśnie takimu działaniu, które zwiększa zasobność aktywów w naszym portfelu.

Gdy pracujemy na etacie możemy z powodzeniem inwestować w różne środki, różne elementy i aktywa, które doprowadzą nas do wolności finansowej. Dobrze jest gdy nadwyżki środków zarobionych na etacie przeznaczymy właśnie na takie inwestycje.
Te inwestycje mogą a nawet powinny ciągle zwiększać comiesięczne wpływy, czyli zyski do naszych portfeli. Zamiast kupić nowy sprzęt RTV, czyli przeznaczyć zyski z naszej pracy na konsumpcje lepiej poużywać jeszcze tego, który w tej chwili mamy a nowy RTV kupić z zysków z zainwestowanej kwoty, która miała być na ten sprzęt przeznaczona.

Czyli przeznaczamy te środki w jakąś inwestycję pewną. Gdy te pieniądze z tej inwestycji zwrócą się kupujemy za to sprzęt. Lecz warto jakiś czas przeciągnąć ten moment zakupu rzeczy konsumpcyjnych i zainwestować w sieć aktywów, które będą nakręcały same siebie. A kupować luksusy wówczas, gdy całość stanie się tak silna, że te środki będą niewielkim procentem tego co możemy zyskać, co możemy zarobić.

Dzięki właśnie takiej strategii możemy niejako nakręcać całość spirali naszych aktywów, które rosną w siłę w ogromnym tempie z ogromną szybkością. Nawet osoba, która zajmuje się samym biznesem nie powinna się skupić na samym biznesie lecz powinna mimio wszystko inwestować. Czyli nadwyżki, które uda się takiemu przedsiębiorcy zdobyć, wypracować powinien zainwestować je w coś co uniezależni go od tego biznesu. Tu właśnie problem nie jest tylko i wyłącznie w etacie czy w biznesie. To czy posiadamy biznes czy pracujemy na etacie nie ma większego znaczenia lecz większe znaczenie ma tutaj to czy inwestujemy czyli w jaki sposób wydajemy zarobione pieniądze.

Czyli warto inwestować w zyski pasywne w coś co przynosi zysk pasywny następnie reinwestować te pieniądze do tego poziomu w różne aktywa zdywesyfikowane, czyli nie tylko w jeden rodzaj środków, które niestety mogą być również ryzykowne, równie ryzykowne jak etat czy biznes, czy cokolwiek innego i dzięki właśnie temu, że dywersyfikujemy, czyli rozkładamy zyski na różne pola, rozkładamy nasze inwestycje w różnych miejscach na których oczywiście się znamy. Dzięki właśnie takiemu działaniu możemy uzyskać większe bezpieczeństwo finansowe.